on line users

Cerca nel blog

martedì 20 settembre 2016

WYBRZEŻE TAORMINY (SYCYLIA)

Dzisiaj mam przyjemność pokazać Wam wybrzeże Taorminy.
Taormina  to miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu Sycylii, tuż w sąsiedztwie Etny. To mekka turystów z całego świata. Przez okrągły rok na uliczkach Taorminy można spotkać przeróżną , wielonarodowościową mieszankę osobowości zwabioną bajecznym usytuowaniem miasteczka oraz jego zabytkami ( m.in. amfiteatr grecki).
 Nie będą to jednak zdjęcia z przepięknych miejsc ale będą to zdjęcia wybrzeża od strony morza. Trochę niekonwencjonalnie, ale jak się przekonacie widok od strony morza ma również swój niepowtarzalny urok i jest co najmniej nietuzinkowy.
I jeszcze jedno -  podczas naszej wycieczki natrafiliśmy na jacht znanych włoskich projektantów - Domenico  Dolce i Stefano Gabbana, który to akurat od kilku dni cumował w porcie Giardini Naxos.
Nasz Pan Kapitan Signor Giuseppe ,"kierownik " wycieczki i zarazem właściciel łódki, miejscowy  co oznacza dobrze poinformowany, wiedział kto i gdzie z VIP -ów zawitał akurat do portu. Zabrał nas więc by pokazać nam luksusowy jacht D&G aja niczym rasowy paparazzi nacykałam kilkanaście fotek mając przy tym cichą nadzieję , że zobaczę na pokładzie któregoś z duetu D&G. Niestety, nie miałam szczęścia .... :)
Zapraszam na fotorelację.

Plaża Mazzarò. Stąd rozpoczyna się nasz mini rejs. W drodze do Grotta Azzurra czyli Błękitna Grota. Nazwę swą zawdzięcza przepięknemu kolorowi wody co widać poniżej.

Wejście do Grotta AzzurraA tak wygląda grota w środku

I wyjście ...
Widok na jeden z najbardziej znanych hoteli Taorminy - Hotel Capo Taormina


 A poniżej prywatna plaża hotelu , na którą zjeżdża się windą

Dalej, w stronę malowniczej małej wysepki o nazwie Isola Bella

Isola Bella "od tyłu"

Okrążamy wysepkęWejście na Isola Bella od strony lądu. Jak widać trzeba przeprawić się przez wąski przesmyk nierzadko brodząc po kostki w wodzie

Isola Bella od strony lądu

Widok na Etnę

Widok na misteczko położone tuż obok Taorminy - Giardini Naxox

Port w Giardini Naxos

A to wspomniany wcześniej jacht o nazwie Regina d'Italia należący do Dolce i GabbanaPowrót w stronę TaorminyTaormina

I ponownie zawitaliśmy na plażę Mazzarò.


Jeśli kiedyś będziecie mieli okazję znaleźć się w tych stronach to polecam taką wycieczkę szlakiem morskim. Koszt - od 60 do 80 EUR. Zależny oczywiście od czasu , od wielkości łódki i od samego pana kapitana... Miałam wrażenie, ze turystom z zagranicy proponowano inne ceny. Natomiast Sycylijczyk Sycylijczykowi zaproponuje oczywiście tzw. prezzo giusto czyli odpowiednią cenę :) no cóż, takie są realia ...Warto w każdym razie negocjować cenę !

Nessun commento:

Posta un commento