on line users

Cerca nel blog

lunedì 11 luglio 2016

SZWAJCARSKA MONTANA I OKOLICE

Montana to niewielkie miasteczko - kurort , znajdujące się we francuskiej części szwajcarskiego kantonu Wallis (w j. francuskim - Vallais). Praktycznie przez cały rok przyciąga turystów. Zimą na wielbicieli sportów zimowych czekają stoki narciarskie natomiast od wiosny do jesieni  wielbiciele górskich wędrówek mogą dać upust swej pasji na licznych, malowniczych  szlakach wędrownych.
Nasza wizyta w Montanie i okolicy miała miejsce w ostatnich dniach kwietnia kiedy to niskie temperatury panujące na tych wysokościach nie były już tak dokuczliwe :) Celem nie było zwiedzanie miasteczka ale właśnie wędrówki po szlakach w okolicy Montany.
Do samej Montany zawitaliśmy bardzo wcześnie - w sam raz by napić się kawy w napotkanej boulangerie (czyli piekarnio -cukierni) oraz zjeść coś słodkiego by zapewnić sobie dozę energii na pewien czas :)

Słodkości w boulangerie


A tak wygląda MontanaPoniżej widoki na okolicę Montany
Reasumując, Szwajcaria jest pięknym aczkolwiek drogim krajem co bynajmniej nie odstrasza potencjalnych turystów .
Wybierając się do Szwajcarii nie zapomnijcie skosztować raclette i fondue, które to są przystępne dla kieszeni każdego turysty.
Wybierając się własnym samochodem należy się liczyć z wszechobecnymi płatnymi parkingami. Jeśli natomiast zdecydujecie się na podróżowanie pociągami to SSB (szwajcarska kolej) oferuje szeroką gamę biletów turystycznych a samo podrózowanie pociągami nie jest monotonne. Do tego pociągi są wygodne i naprawdę rzadko zdarzają się opóźnienia.

Do następnej relacji !

1 commento:

  1. Cudowne widoki :) Pozazdrościć!
    https://rankiemwszystkolepsze.blogspot.com/

    RispondiElimina