on line users

Cerca nel blog

lunedì 13 giugno 2016

VERBANIA - VILLA TARANTO I JEZIORO MAGGIORE

Juz wielokrotnie pokazywałam na swoim blogu przeróżne zakątki Sycylii. Czas więc z południa Włoch przenieść się na północ gdzie również nie brakuje ciekawych  i uroczych miejsc.
Dzisiaj zapraszam Was do ogrodu botanicznego zwanego Villa Taranto znajdującego się w miasteczku Verbania nad Jeziorem Maggiore.
Juz samo położenie Verbanii sprawia, że miasteczko to jest celem wielu turystów a to za sprawą wspomnianego wcześniej Jeziora Maggiore (w j. włoskim Lago Maggiore), którego powierzchnia w 80 -ciu procentach znajduje sie na terytorium włoskim , reszta zaś  w przygranicznej Szwajcarii.
O Jeziorze Maggiore będzie jeszcze mowa w osobnym poście. Dzisiaj -  jak już zapowiedziałam - chciałabym się skupić na miasteczku Verbania i jej przepięknym ogrodzie botanicznym - Villa Taranto.
Villa Taranto otwarta jest dla zwiedzających od kwietnia do końca października. Na obszarze 16 hektarów możemy podziwiać  około 20 tysięcy  roślin o szczególnym znaczeniu botanicznym, ponad 80 tysięcy roślin bulwiastych oraz około 15 tysięcy sadzonek wyścielających liczne grządki.
Cały ten ogromny obszar został zakupiony w 1931 r przez szkockiego kapitana  Neil`a Mc Eacharn`a, który to zamierzał przekształcić zakupioną posiadłość w przykładowy ogród w stylu angielskim. Przez lata kapitan Mc Eacharn upiększal swój ogród wzbogacając go co rusz o nowe okazy botaniczne. Jego dzieło zwieńczone po latach możemy podziwiać dzisiaj rozkoszując się widokiem wielobarwnych i różnorodnych okazów botanicznych.
Villa Taranto została podarowana  przez szkockiego kapitana państwu włoskiemu tuż przed jego śmiercią a dla zwiedzających otwarta jest od 1952 r. 
Zapraszam do wspólnego odwiedzenia ogrodu.

Wejście do ogrodu botanicznego


W królestwie kwiatów...

Zagara czyli kwiat pomarańczy o oszałamiającym, słodkim zapachu

Nie zabrakło też egzotycznych okazów z dorzecza Amazonki

Ozdobne krzewyNie brakuje też palm.....W sercu ogrodu...Kapliczka z witrażami z motywami kwiatowymi ( a jakże ! )Twórca tego wspaniałego ogrodu

Sadzawka z lotusami

Magnolie
 Różnorakie okazy drzewWidok na miasteczko Verbania i Jezioro MaggioreA to już wyjście z ogrodu ...Jeśli kiedykolwiek zdarzy się Wam przebywać w okolicy Jeziora Maggiore  - nie wahajcie się zawitać do Verbanii by odwiedzić Villę Taranto. Zaręczam,że nie będziecie żałować !

P.S.
Bilety wstępu : dorośli - 10 EUR, dzieci od 6-14 lat - 5,50 EUR. Dzieci do 6 lat - wstęp za darmo.

Nessun commento:

Posta un commento